W dniu 16 listopada odbył się II Integracyjny Turniej Sportowy, w którym uczniowie SOSW w Wielgiem rywalizowali w różnych konkurencjach o charakterze sportowo-zabawowym z rodzicami i nauczycielami.

Celem turnieju było upowszechnianie aktywnych form spędzania czasu wolnego, szerzenie postaw prospołecznych, podnoszenie sprawności motorycznej uczniów oraz integracja i zachęcanie do wspólnej zabawy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

Gospodarze spotkania przygotowali wiele ciekawych konkurencji, m.in. rzuty do celu, bieg z woreczkami, jazda na hulajnodze, slalom z piłką, slalom hokejowy i wiele innych.

Rywalizacja odbyła się przestrzeganiem zasad „Fair play” przy dopingu i świetnej zabawie. Zawody sprawiły wszystkim wiele radości i dały dużo satysfakcji. Po rozegraniu wszystkich konkurencji drużynom wręczono pamiątkowe puchary.

Impreza pokazała, że sport może być mostem łączącym różne światy, tworząc społeczeństwo pełne szacunku, zrozumienia i akceptacji dla każdego człowieka, a manifestacja siły ducha zdolna jest pokonywać wszelkie przeszkody.

Autor: Małgorzata Jurkiewicz