W tym roku szkolnym do społeczności szkolnej przystąpiło troje uczniów. Zanim nowi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Na uroczystość przybyły również dwie wróżki „Dobra” i „Zła”.

Za namową Dobrej Wróżki uczniowie musieli przenieść się do czterech krain: krainy muzyki, pracy, miłości i mądrości. W każdej z tych krain mieli do wykonania jakieś zadanie. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni na uroczystość  zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin ślubowania”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie nowych uczniów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem uczniów pasowała dyrektor szkoły - Hanna Wiśniewska.

Wszystkim przyjętym uczniom życzymy sukcesów w nauce i tego by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.

Autor: Marta Wiwatowska-Szczutkowska

pasowanie_00001