Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy w naszym Ośrodku, tak jak w całym kraju, czwartego września, ceremonii rozpoczęcia dokonała dyrektor SOSW w Wielgiem, Hanna Wiśniewska oraz wicedyrektor Elżbieta Wiwatowska. Najważniejsi uczestnicy uroczystości, nasi uczniowie, ich rodzice a także grono pedagogiczne oraz pracownicy zostali powitani przez dyrektor Ośrodka, która odczytała list Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego.

Pani dyrektor Hanna Wiśniewska powitała i przedstawiła nowych uczniów przyjętych do naszej społeczności, po czym przedstawiła wszystkim składy poszczególnych klas i grup wychowawczych oraz osoby nimi się zajmujące.

Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas razem z wychowawcami aby opowiedzieć wrażenia z minionych wakacji oraz potkać się z kolegami i koleżankami.