Po raz kolejny w dniu 11 maja w Wielgiem o tytuł mistrza XVI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego walczyli zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie, Radziejowie, Wielgiem i z Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu.

Zawodnicy systemem „każdy z każdym” rozgrywali 10-minutowe mecze. O wynikach decydowała liczba punktów zdobytych podczas poszczególnych spotkań, w przypadku tej samej liczby punktów decydującą rolę odegrała liczba zdobytych bramek.

Tegorocznymi zwycięzcami są piłkarze z Radziejowa, którzy wyjechali nie tylko z pucharem i tytułem mistrza tegorocznego turnieju, ale także nagrodą dla najlepszego strzelca, którym został Mateusz Koszacki, walczący o zwycięstwo swojej drużyny z niezwykłą determinacją. Nagrodę indywidualną dla najmłodszego zawodnika otrzymał Natan Taler, także reprezentant Radziejowa.

Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Chełmna. Zawodnik z Chełmna – Łukasz Siuda, wyróżniony został również tytułem „Najlepszego piłkarza”.

Trzecim miejscem na podium mogą pochwalić się zawodnicy z Wielgiego, których zawodnik – Kamil Mełnicki otrzymał zaszczytny tytuł najlepszego bramkarza.

Na miejscu czwartym uplasowali się zawodnicy z Golubia-Dobrzynia.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody, wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale, a zdobywcy tytułów turniejowych nagrody rzeczowe, które wręczyli – Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszek Gutowski, prezes Gminnego Klubu Sportowego Pogrom Zbójno Andrzej Jachowski, dyrektor oraz wicedyrektor SOSW w Wielgiem – Hanna Wiśniewska oraz Elżbieta Wiwatowska.

Jak co roku, zawody objęte zostały patronatem Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego, który ufundował nagrody i dyplomy. Dzięki uprzejmości wójta gminy Zbójno Katarzyny Kukielskiej, rozgrywki po raz kolejny odbyły się na boisku w Wielgiem, które jest terenem rekreacyjnym gminy Zbójno. Od wielu lat nad prawidłowym przebiegiem i przestrzeganiem zasad gry podczas turnieju czuwa sędzia Leszek Warlikowski

Turniej współfinansowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem, wspieranego przez liczne grono patronów, którym składamy serdeczne podziękowania.

Spotkanie zakończyło się przypomnieniem przez organizatorów przesłania Manifestu o Fair Play opracowanym przez Międzynarodową Radę WF i Sportu UNESCO - „Duch sportowy jest tożsamością zasady fair play, czyli lojalnego poszanowania przepisów pisanych i niepisanych. Wymaga on wielkodusznej postawy wobec przeciwnika, a wobec sędziego bezwzględnej dyscypliny. Zakłada ona pogodne zachowanie się w sytuacji zwycięstwa jak i klęski”, podziękowaniem zawodnikom za jego przestrzeganie oraz zaproszeniem na kolejny turniej.

Autor: Marta Wiwatowska-Szczutkowska

Ryszard Kwiatkowski