Z okazji święta Św. Mikołaja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wielgiem wybrali się do Lipna. Dzięki zaproszeniu Teatru ”Bene Nati” działającego przy Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Historie z morałem”.

Scenariusz spektaklu został oparty na opowiadaniach Isaaca Singera, a napisała go opiekunka grupy teatralnej – p. Wanda Mróz. Był to wspaniały występ, który dostarczył dzieciom wiele wrażeń i radości. Jesteśmy bardzo wdzięczni młodym aktorom za ten bardzo mądry spektakl.

Po spektaklu teatralnym, uczniowie wybrali się na krótki spacer po mieście, gdzie mieli możliwość utrwalenia zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz udali się do Pizzerii Klan Globi. Uczniowie z wielkim apetytem przystąpili do degustacji pizzy „Margarita” i zgodnie stwierdzili, że była bardzo smaczna. W czasie, gdy wszyscy spożywali pizzę niespodziewanie odwiedził ich Św. Mikołaj z dużą grupą Elfów i Mikołajek, dzieci i młodzież zostali obdarowani cukierkami. Było bardzo smacznie, miło i wesoło. Wycieczka była udana, dzieci wróciły do ośrodka bardzo zadowolone oraz bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

Autor: Bożena Piotrowska