W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem organizowane są różnego rodzaju atrakcje związane z wyjazdami, co sprawia ogromną radość podopiecznym Ośrodka- edukuje, rozwija społecznie i daje możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego.

Ostatni wyjazd do Łodzi w ramach projektu „Poznaj Polskę” wywarł szczególne wrażenie na uczniach. Pragnąc utrwalić wrażenia i emocje związane z wycieczką, wychowankowie grupy I wraz z wychowawcą Bożeną Piotrowską, w czasie  zajęć pozalekcyjnych w internacie- tj. w ramach zajęć artystycznych przygotowali makietę akwarium, które mieli możliwość na żywo oglądać i doświadczać jego piękna i ogromu w Orientarium ZOO w Łodzi.

Ogród jako jedyny w Polsce prezentuje ariranie amazońskie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowi, psy leśne. Jednak największe wrażenie i zachwyt wzbudziły mieniące swoim pięknem, kolorytem i niepowtarzalnością ryby i roślinność  w ogromnym akwarium, co dało inspiracje i zostało uwiecznione w pracy plastycznej wychowanków.

Autor: Agnieszka Kucińska

IMG_20221115_185446