Dnia 26 października 2022 r. uczniowie klasy VIII SOSW w Wielgiem wybrali się na wycieczkę do Golubia- Dobrzynia. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Urzędzie Pocztowym w Dobrzyniu. Pani urzędniczka zapoznała z zakresem usług pocztowych oraz zadaniami, jakie spełnia ten urząd w naszym życiu.

Następnie uczniowie zwiedzili Zamek Krzyżacki. Pogoda dopisywała, więc spacer wokół zamku należał do udanych. Ze wzgórza zamku dzieci obserwowały i podziwiały piękną panoramę miasta i okolicy.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Banku PKO, gdzie uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i działalnością tej instytucji. Wybrali się również do pasażu handlowego przy ul. Sokołowskiej. Tu uczniowie mieli okazję poznać kilka sieciowych sklepów, ich wyposażenie oraz przyjrzeć się pracy ekspedientek i innych pracowników.

Z wielką ochotą odwiedzili również supermarket „Lidl”, poznali specyfikę pracy w tym miejscu oraz dokonali samodzielnie drobnych zakupów.

Na koniec uczniowie udali się na zasłużony posiłek do bistro & caffe „Druga kuchnia”.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Wyjazd możliwy był dzięki funduszom przekazanym ze Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW w Wielgiem, które to dzięki wsparciu licznych darczyńców, promuje i wspomaga inicjatywy służące rozwojowi naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci!

Autor: Janina Jasińska

torun_00001