W dniu 18 października 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wielgiem odbyła się uroczystość pasowania nowoprzybyłych uczniów. Jest to dla nas szczególny dzień, który długo pozostanie w pamięci, ponieważ to właśnie w tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszego Ośrodka.

Podczas długo wyczekiwanej uroczystości uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć oraz odpowiadać poprawnie na przygotowane specjalnie dla nich zagadki. Jednak najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie. Dzieci głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz obiecały rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Pani dyrektor Hanna Wiśniewska poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniła go w prawdziwego ucznia.

Ta ważna chwila zarówno dla uczniów, nauczycieli, ale też rodziców została uwieczniona na wielu fotografiach, a i bez nich z pewnością na długo zostanie w ich sercach. Na koniec uroczystości dzieci dostały zasłużone dyplomy oraz upominki.

Naszym nowym uczniom życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszego Ośrodka.

Autor: Paulina Trojanowska