1 grudnia 2021 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Wielgiem udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Konstancjewie. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, przypomnienie i utrwalenie wiadomości o leśnych zwierzętach, dla których zima to bardzo trudny czas.

Na dworze coraz chłodniej, a zima zbliża się wielkimi krokami- to wyjątkowo trudny okres dla zwierząt żyjących w lesie. Właśnie dlatego narodził się pomysł zbiórki kasztanów i żołędzi dla naszych leśnych przyjaciół. Bogate w witaminy i substancje odżywcze wykorzystywane są do dokarmiania zwierzyny leśnej. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki temu w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłyby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe w trakcie tej pory roku.

Dzieci z Naszego Ośrodka chętnie przyłączyły się do zorganizowanej przez nas akcji „Pomóżmy leśnym zwierzętom przetrwać zimę” i bardzo chętnie zbierały żołędzie i kasztany, aby móc dokarmić zwierzęta. Wszystkie zebrane przez nas skarby zostały przekazane w ręce Pana Leśniczego, który bardzo chętnie przywitał Nasze dzieci i wręczył im drobne upominki za ich wielkie zaangażowanie. Wychowankowie podczas spotkania poznali rolę i zadania leśniczego oraz wysłuchali ciekawostek na temat zwyczajów zwierząt zamieszkujących las. Mile spędzone chwile uhonorowane zostały wspólnym zdjęciem.

Autor: Paulina Trojanowska