14 października, jak co roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom ośrodka złożyli przedstawiciele rady rodziców oraz dyrektor Hanna Wiśniewska.

Tradycją stały się już coroczne artystyczne prezentacje uczniów. Uroczystość poprowadzili – Julia, Sylwester i Zuzia. Do „Kujawiaka” Henryka Wieniawskiego zatańczyli z chustami: Weronika, Jakub, Mateusz oraz Bartłomiej. W rolę Krzysztofa Krawczyka w szlagierze „Byle było tak” wcielił się Jakub, towarzyszył mu chórek – Natalia i Dominik. Uczniowie (Sylwester, Daniel i Jakub) zagrali także „Lambadę”, wykorzystując dzwonki ksylofon, bębny i marakasy. Układ choreograficzny do utworu „Tańcz, tańcz” zaprezentowali: Daria, Kacper, Patryk, Janek, Krzysiu, Szymon i Filip. Zwieńczeniem uroczystości był występ Zuzi, Daniela i Jakuba. Piosenką „Podziękowanie” wyrazili wdzięczność za codzienny trud, jaki nauczyciele wkładają w ich edukację i wychowanie.

Autor: Marta Wiwatowska-Szczutkowska

dncla_00001