W dniu 8 września 2021 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wielgiem wzięli udział w zwiedzaniu Zamku w Golubiu- Dobrzyniu wraz z przewodnikiem. Dzięki uprzejmości pracowników gotycko - renesansowego zabytku wychowankowie mieli możliwość poznania ciekawostek oraz legend związanych z historią Zamku.

Uczniowie wędrując po komnatach oglądali z wielkim zaciekawieniem przedmioty codziennego użytku, dowiadywali się do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Podczas zwiedzania chłopcy mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, pięknego wysławiania się i uważnego słuchania.

Grupa wykazała duże zainteresowanie programem zwiedzania i aktywnie w nim uczestniczyła. Największe jednak wrażenie zrobiła na dzieciach Sala Tortur, wydzielone pomieszczenie, w którym przeprowadzano tortury za pomocą różnych rekwizytów, które używał kat.

Po zwiedzaniu wnętrza Zamku odbyliśmy krótki spacer po brukowanym dziedzińcu, podziwiając armaty, piękno otoczenia oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia na tarasie widokowym, skąd rozpościera się malowniczy widok na panoramę miasta. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy uczestnicy bardzo zadowoleni.

Z całego serca dziękujemy Pracownikom Zamku a w szczególności Pani przewodnik za wspaniałe przekazanie wartościowej wiedzy i serdeczne przyjęcie Naszych dzieci.

Paulina Trojanowska

zamek_00001