Na potrzeby dzieci, ale i pracowników SOSW w Wielgiem, przedstawiciele starostwa powiatowego z Panem Starostą Franciszkiem Gutowskim na czele przekazali kluczyki do nowego samochodu, który jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Kluczyki odebrała z rąk Starosty dyrektor Ośrodka Hanna Wiśniewska, która powiedziała, że nowy pojazd będzie służył dzieciom na ich dojazdy do szkoły, ale także umożliwi wyjazdy na wszelkiego rodzaju wyjazdy rehabilitacyjne, wycieczki, zawody sportowe czy wyjazdy na imprezy kulturalne.

Sfinansowanie zakupu było możliwe dzięki pozyskaniu przez Powiat za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu-Dobrzyniu środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.